SİBER VATAN 0’DAN 1’E YAZILIM DİLİ HACKATON YARIŞMASI

SİBER VATAN 0’DAN 1’E YAZILIM DİLİ HACKATON YARIŞMASI
Yayınlama: 11.06.2024
A+
A-

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından hazırlanan ve Eğitim Kenti Karabük Projesi’nin “Demir Kod” alt projesi kapsamında Karabük’te ‘Siber Vatan 0’dan 1’e Yazılım Dili Hackaton Yarışması’ düzenlendi.

Eğitim Kenti Karabük Projesi “Demir Kod” Projesi ile birlikte uygulamaya başlanan ve BAKKA tarafından Zonguldak, Karabük ve Bartın’daki lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Siber Vatan 0’dan 1’e Yazılım Dili Hackathon Yarışması’nın sertifika ve ödül töreni Karabük Öğretmenevi ve ASO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Törene, Vali Mustafa Yavuz, BAKKA Genel Sekreteri Dr. Lütfi Altunsu, İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 BAKKA Genel Sekreteri Dr. Lütfi Altunsu’nun açılış konuşması ile başlayan törende, Vali Mustafa Yavuz yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen BAKKA yönetimini, yarışmaya katılım sağlayan tüm öğrencileri ve onlara destek veren öğretmenleri tebrik ederek, başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Yavuz, yarışmada dereceye giren öğrencilere sertifika ve ödüllerini verdi. Düzenlenen yarışmaya beşi Karabük’ten olmak üzere toplam 10 takım katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.