SİLAHLI SALDIRIDA ÖLEN DOKTOR KARABÜK’TE ANILDI

SİLAHLI SALDIRIDA ÖLEN DOKTOR KARABÜK’TE ANILDI
Yayınlama: 07.07.2023
A+
A-

Konya’da görev yaptığı hastanede uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Doç. Dr. Ekrem Karakaya, ölümünün birinci yıldönümünde 7 yıl görev yaptığı Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dualarla anıldı.

Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nde görev yaptığı sırada Hacı Mehmet Akçay tarafından vurularak hayatını kaybeden Dr. Ekrem Karakaya, vefatının birinci yıldönümünde unutulmadı. 7 yıl Karabük’te görev yapan Karakaya için Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları tarafından anma programı düzenlendi.

Hastanenin idari bölümünde düzenlenen anma töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, çok üzgün olduklarını belirterek, “Onunla ilgili haberleri açtım, haberlerin birkaç tanesini okuduğumda gözlerim doldu. Gerçekten insan hayatı için yıllarca emek verip bu mesleğe adım atmış, ondan sonra da hiç kimsenin kalbini kırmadan hizmet vermiş birinin görevi başında hem de sağlık camiasını yakından tanıyan biri tarafından şehit edilmesi gerçekten kelimelerle anlatılmaz bir acı” diye konuştu.

Sarı’nın konuşması sırasında bazı sağlık çalışanları gözyaşlarına hakim olamazken, program Karakaya için yapılan dua ile son buldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.