UZMAN ÇAVUŞ EŞLERİ, KANUNEN VERİLEN HAKLARINI İSTİYOR

UZMAN ÇAVUŞ EŞLERİ, KANUNEN VERİLEN HAKLARINI İSTİYOR
Yayınlama: 31.12.2023
A+
A-

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Kadın Kolları İl Başkanları, 3269 sayılı kanunla Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzman çavuş olarak görev yapmış, ailevi sağlık ve mesleki nedenlerle istifa etmek zorunda kalan eski uzman çavuş eşlerinin haklarını talep etmek amacıyla bir araya geldi. Adana Kadın Kolları İl Başkanı Kevser Şanlı, “Evladınızı aylarca, yıllarca görememenin çaresizliğini siz bilir misiniz?” diyerek duygusal bir açıklama yaptı.

KADIN KOLLARI İL BAŞKANLARINDAN ÇAĞRI: SESİMİZİ DUYUN, HAKKIMIZI İSTİYORUZ!

İstanbul Kadın Kolları İl Başkanı Merve Akın, “Bizim meselemiz herhangi bir siyasi yapıya malzeme olamayacak kadar kutsaldır. Vatanın güvenliğini sağlayan ordumuzun bel kemiği olan eski uzman çavuş eşleri olarak kanunen var olan haklarımızı istiyoruz.” dedi.

Mersin Kadın Kolları İl Başkanı Ebru Yülek ise, “Anadan yardan evlattan vazgeçeriz de vatan, bayrak sevgisinden asla vazgeçmeyiz.” şeklinde seslendi.

AFYONKARAHİSAR KADIN KOLLARI İL BAŞKANI ÖZGE SARITOPRAK:

Yıllarca yurt içi ve yurt dışında layıkıyla bu vatana hizmet etmiş bu vatanın öz evlatları olan eşlerimizin sesini duymak bu kadar mı zor? Evlerinden yurtlarında ayrı, kefeni cebinde görevi hala yüreğinde olan eski Uzman Çavuşların sesini duymak haklarını vermek bu kadar mı zor?

ÇEŞİTLİ İLLERDEN KADIN KOLLARI BAŞKANLARI SORUNLARINA DİKKAT ÇEKİYOR

Diğer illerden gelen Kadın Kolları İl Başkanları da sorunlarına dikkat çekerek haklarını istediler. Trabzon Kadın Kolları İl Başkanı Melek Çavdar, “Gazi olmak ödül, şehit olmak madalya eşlerimiz için. Sesimizi duymanızı istiyoruz. Bugün bizler, yarın başka hayatlar… Kanayan bu yara dursun, sesimiz duyulsun istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

EMEK VEREN ESKİ UZMAN ÇAVUŞ EŞLERİ: “HAKKIMIZI İSTİYORUZ, VEFA GÖSTERİN!”

Amasya Kadın Kolları İl Başkanı Funda Aydıner, “Bu vatanın fedakar askerlerine vefa borcu yok mu?” diye sorarak, “Şanlı bayrağımız dalgalansın diye canını, kanını vatan uğruna gözünü kırpmadan siper eden bizim eşlerimizdi. Hakkımızı istiyoruz.” dedi.

Kahramanmaraş Kadın Kolları İl Başkanı Handan Akdoğan da, “Vakitsiz çalan her zil sesinde yüreğin ağzında, kapıda o şehadet haberini getiren askerleri görmemek için dua etmek nasıldır? İşte bunları sadece asker eşi, annesi ve babası anlayabilir.” şeklinde duygusal bir çıkış yaptı.

KADIN KOLLARI İL BAŞKANLARI: “KANUN VAR, ATAMA YOK, NEDEN?”

Denizli Kadın Kolları İl Başkanı Sinem Sivaslı, “Kanun var ama atama yok neden peki? Memuriyet bu kadar zor olmamalı idi yaşadıklarımızın yanında.” diye sordu.

İzmir Kadın Kolları Başkanı Nalan Onar ise, “Eşlerimiz Vatan sevdası ile bizi her zaman ikinci planda tuttu. En büyük sevdası vatan olan bu kahramanların kanunen var olan haklarını alıncaya kadar her türlü mücadeleyi onlarla birlikte vereceğiz.” açıklamasını yaptı.

KADIN KOLLARI İL BAŞKANLARI, HAKLARI İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEKLERİNİ BELİRTTİ

Gaziantep Kadın Kolları İl Başkanı Sümeyya Kılıç, “Bizim çocuklarımız babalarını görmeden büyüdü, bir yanımız kırıktı bir yanımız eksik. Sesini duymadığımız bir gün, korkudan duramazken nefes almasına şükür ederdik. Bu yüzden bu mesleğin değerini asla parayla ölçmeyin, bizlerin ödediği bedeli görmezden gelmeyin.” dedi.

Yozgat Kadın Kolları İl Başkanı Şükran Akyüz de, “Siz hiç babamı özledim diye ağlayan çocuğunuzun gözyaşlarında boğuldunuz mu? Biz hakkımızı istiyoruz, bütün çabalarımız çocuklarımız için. Sesimizi duyun artık!!” çağrısında bulundu.

KADIN KOLLARI İL BAŞKANLARI, BİRLİKTE MÜCADELE EDECEKLERİNİ BELİRTTİ

Ankara Kadın Kolları İl Başkanı Hümeyra Şahin, “Bizler dilencilik yapmıyoruz!! Var olan hakkımızı istiyoruz. Terörle mücadelede önde olan bizim eşlerimizdi. Sıcak yuvası sadece dağlarda savaş yerleriydi. Sıcak yatağı, sıcak yemeği yoktu. Evet, bir kanun var, onu hakkıyla alana kadar mücadele edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 12 Yorum
 1. Erkan kılıç dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar
  İNANDIK BAŞARACAĞIZ
  Bizlere verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederiz

 2. Abdullah uçar dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar
  Bizlere verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederiz

 3. Ebru YÜLEK dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar desteğiniz için teşekkürler

 4. Ahmet can dedi ki:

  EskiUzmanÇavuşlar ve atauzder ailesi olarak teşekkür ederiz
  İnandık başaracağız

 5. E.ertan dedi ki:

  Eskiuzmançavuşlar olarak vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederim

 6. Gökhan Ceylan dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar
  İnandık başaracağız

 7. Hakan TOSUN dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar
  Bizlere destekleriniz için teşekkür ederiz.
  Bizler İNANDIK BAŞARACAĞIZ

 8. Selime TOSUN dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar çok teşekkür ederiz emeğinize sağlık
  BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ
  İNANDIK BAŞARACAĞIZ

 9. Muhammet imalı dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar olarak torpil veya referans la değil devlet eliyle atanmak istiyoruz

 10. Ömer dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar
  İNANDIK BAŞARACAĞIZ

 11. MUSTAFA YORULMAZ dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar

  @Atauzder

  @Mustafa Gündeşli

  ⭐İNANDIK BAŞARACAĞIZ⭐

  ATAUZDER BAŞARACAK

 12. Ali Tokmak dedi ki:

  İnandık Başaracağız Hakkımızı Alacağız Haklı Davamizda Bize Destek olan #karabukgercekhaber e Sonsuz Teşekkürlerimizi Sunarız