VALİ FUAT GÜREL’DEN DUYGUSAL VEDA MESAJI

VALİ FUAT GÜREL’DEN DUYGUSAL VEDA MESAJI
Yayınlama: 16.08.2023
A+
A-

05.11.2018 tarihinde Karabük Valiliği görevine başlayan ve 10.08.2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Merkez Valiliği görevine getirilen Vali Fuat Gürel, bugün Karabük’ten ayrıldı.

Vali Fuat Gürel, Karabük’ten ayrılmadan önce Karabüklülere bir veda mesajı yayınladı. Gürel mesajında şu ifadelere yer verdi: “Çeliğin sıcaklığını yüreklerine nakşeden, emeğin nuru yüzüne aksetmiş, hizmet etmekle şeref duyduğum Saygıdeğer Karabüklü Hemşehrilerim,

Değerli Mesai Arkadaşlarım;

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 05.11.2018 tarihinde başladığım Karabük Valiliği görevimden 10.08.2023 tarihli  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ayrılıyorum.

Büyük ve güçlü Türkiyemizin ağır sanayi beşiği olan 20.yüzyılın tarih ve sanayi kenti olarak anılan ve birçok şehrimizin kalkınmasına mührünü vurmuş Karabük’ümüz; çok şükür bugün adını eğitimde, sporda, turizmde, ticaret ve ekonomi alanlarında da markalaştırmış genç bir Cumhuriyet kentidir ve artık her yeni günün sabahında kendini de aşan bir dünya markasıdır.

Bu şehirde yaşadığım, bu şehre hizmet ettiğim, bu şehrin insanlarının dostluğuna mazhar olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.

Kederde, mutlulukta bir ve birlik olmanın, üretirken gelecek hedeflerle heyecan yaşamanın güzelliğini tüm mesai arkadaşlarım ve siz değerli hemşerilerim ile beraber yaşamaya ve yaşatmaya memur olduk. ‘’ İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. ‘’ düsturuyla hiç ama hiç yorulmadık.

Karabük bizim için hep çok değerli ve müstesna bir yere sahip olacaktır. Devlet ve Millet kucaklaşmasıyla çok hızlı ve büyük adımlar attık. Hemen hemen her konuda bölgemizin ve ülkemizin gözbebeği bu şehirden bu duygularla ayrılıyorum.

Genç ve dinamik üniversitemiz, sağlam altyapı ve imkanlarla donattığımız okullarımız, dünya çapında hizmetlerle göz dolduran spor altyapımız, hızla gelişen turizm potansiyelimiz, yüzlerce fabrikaya ev sahipliği yapan köklü sanayimiz, ulaşım ve altyapı imkanlarımız, hizmet ehli muhtarlarımız, iş insanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, hayırseverlerimiz, gencimiz, yaşlımız, Vali Amca diye karşılayan çocuklarımız, en zor zamanlarda yanımızda yakınımızda olan annelerimiz, bacılarımız, işçilerimiz, memurlarımızla gönlünü, yüreğini bizlere açan tüm hemşerilerimin hayır duaları bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da benim ve benim ile beraber bütün bu hizmetin ve duyguların paydaşı başta eşim Özlem Gürel hanımefendi olmak üzere tüm ailemin en büyük kazancı ve daha büyük işlerde en sadık yol arkadaşımız olacaktır.

“Çalışmak, azimle çalışmak en birincil düsturumuz olmuştur. Büyük işler küçük adımlarla başlar. Sebat ve istişare başarıdaki en önemli iki sırdır.” Üstad Mehmet Akif’in deyimiyle;  

Karşında ziyâ yoksa, sağından, ya solundan

Tek bir ışık olsun buluver… Kalma yolundan.

Âlemde ziyâ kalmasa, halk etmelisin, halk!

Düsturuyla siz hemşehrilerimle çıktığımız her hizmet yolculuğunda geleceğimizin teminatı çocuklarımız başta olmak üzere bu şehir için yorulmadan usanmadan hedeflerimize bir bir ulaşmanın onur ve gururunu hep yaşayacağım.

Bu hayatta bizlere tevdi edilen tüm işler kutsalımız, başımızın tacı, Devletimizin emanetidir. Aslolan hoş bir sada bırakabilmektir.

Bu bayrak değişimini bir ayrılık olarak değil, Devletimizin bizlere tevdi edeceği her görevde ve nerede olursa olsun Karabük’ümüze çarpan bir kalp atışının yol hikayesi olarak görüyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle görev sürem boyunca desteklerini bizlerden esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’e, İçişleri Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Örgütlerimize, Kaymakamlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, mahalle ve köy muhtarlarımıza, Sanayicilerimize, Esnaflarımıza, hayırseverlerimize, daire müdürlerimize, mesai arkadaşlarıma ve tüm Karabük halkına teşekkür ediyorum.

Başta Aziz Şehitlerimizin kutsal emanetleri olmak üzere, kahraman gazilerimize ve dünyanın neresinde olursa olsun Karabük’ümüz için çarpan tüm yüreklere sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.