VALİ FUAT GÜREL’İN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

VALİ FUAT GÜREL’İN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI
Yayınlama: 18.05.2023
A+
A-

Karabük Valisi Fuat Gürel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Gürel mesajında şu ifadelere yer verdi; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı birlik ve beraberlik içinde büyük bir coşkuyla kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Aziz Milletimizin hissiyatına tercüman olarak geleceğimiz olan gençlerimize armağan ettiği birlik, dirlik ve beraberliğin simgesi bu özel günde, gençlerimizin yaptıkları ve başardıklarıyla adeta her gün yeni bir tarih yazdıklarına şahit olmak bizler için en büyük gurur ve onur vesilesidir.  Gençlik enerjimizi, azmimizi ve potansiyelimizi en üst düzeyde kullanmak suretiyle “gelecek bizimdir” diyerek dünyaya Türkiye Yüzyılı mührünü barış ve kardeşlik temasıyla vuruyoruz.

19 Mayıs 1919, Türk milletinin bağımsızlık aşkının ateşlendiği, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı Milli Mücadele, Türk ulusunun bağımsızlık ve özgürlük idealine olan inancını tüm dünyaya en yüksek sada ile duyurmuştur. Bugün, bu inancı sürdürmek ve geleceğe taşımak azmi ve kararlılığı ile aynı ruh ve inançla yine biriz ve yine bir bütünüz.

Gençler, sizler ülkemizin en önemli güvencesisiniz. Sizler, Türkiye’nin aydınlık yarınlarının teminatısınız. Geleceğimizi şekillendirecek olan sizlersiniz. Atatürk’ün dediği gibi, “Yeni nesil, Cumhuriyet’in fedakar muhafızlarıdır.”  Sizler Büyük ve Güçlü Türkiye’mizin bekası ve teminatısınız. Gelecek sizlersiniz. Bu sözler bizlere büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Çalışma ve başarmanın hazzını hep beraber yaşayacak ve yaşatacağız. Bu bilinç ile Devletimiz gençlerimize, çocuklarımıza büyük imkanlar sunmaktadır. Ülkemizin çağdaş, demokratik ve ilerici bir geleceği için sizlerin bilgi, birikim, yaratıcılık ve cesaretinize ihtiyacımız var.

19 Mayıs, sadece bir bayram değil, aynı zamanda sporun ve gençliğin önemini bir kez daha kalın harflerle vurguladığımız bir gündür. Spor, sağlıklı bir yaşamın temel taşıdır ve gençlerimizin fiziksel ve ruhsal gelişiminde büyük rol oynar. Bu yüzden sporu hayatınızın bir parçası yapın, sporla büyüyün, sporla güçlenin.

Bugün, birlik ve beraberlik içinde, Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak için daha çok çalışacağımıza söz veriyoruz. Gençlik, enerjisiyle, idealizmiyle ve yenilikçi düşünceleriyle geleceğe yön verir. Sizlerin gayretiyle Ülkemiz her alanda büyümeye ve gelişmeye devam edecektir.

Bu anlamlı günde, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı millet ve vatan uğruna canını hiçe sayan şehitlerimizi, minnet ve rahmetle anıyoruz. Onların bizlere bıraktığı mirası korumak, geliştirmek ve daha da ileriye taşımak için çalışacağız. Birlikte el ele vererek, daha güçlü bir Türkiye’nin inşasına atmaya devam edeceğiz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.