VALİ GÜREL’DEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

VALİ GÜREL’DEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI
Yayınlama: 08.03.2023
A+
A-

Karabük Valisi Fuat Gürel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Gürel Mesajında “Varlıklarıyla toplumun temel taşlarından olan birliğin, dirliğin ve fedakârlığın sembolü kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.” dedi.

Vali Gürel Mesajında şu ifadelere yer verdi; “Toplumun temel yapı taşı ailemizden başlayarak hayatın her alanında sadece ürettikleri ve başardıklarıyla değil; fedakarlık, vefa, hoşgörü gibi üstün vasıflarıyla birliğin ve dirliğin de teminatı olan tüm hanım kardeşlerimi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kadınlarımız İlim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir” veciz sözlerindeki ifadesiyle bugün kadınlarımız ilimde, fende, sanatta, sporda, kültürde ve dahi her alanda şanlı tarihimizin her anında olduğu gibi toplum mühendisliği görevlerini en üst seviyede ifa etmektedirler.

Dün Vatan ve Bayrak aşkıyla sadece cepheye evlat ve eşlerini uğurlamakla yetinmeyip, bizzat cepheye de koşan Nene Hatunların, Şerife Bacılar’ın bugün de aynı ruh ve inançla var olduklarını görmek ve bilmek bizim gelecek ile ilgili olarak en büyük güvencemizdir.

6 Şubat 2023 gününün sabahı Kahramanmaraş ilimiz merkez olmak üzere 11 ilimizde yaşanan depremin yaralarını sarmak üzere kadınıyla, erkeğiyle, çoluğuyla, çocuğuyla Aziz ve Necip Milletimizin her bir ferdi yardım toplama merkezlerimize ve acının yaşandığı illere koşmuş, fedakâr Türk Kadını arama, kurtarma çalışmalarına bizzat katıldığı ve omuz omuza çalıştığı, yavrularımıza kol kanat gerdiği gibi uyku tulumundan, yağmurluğa, kazaktan, bereye, atkıya, battaniyeye kadar elinden ne geliyorsa üretimden sevkiyata kadar her alanda büyük bir mücadelenin başkahramanları olmuştur.

Bizlere bu gururu yaşatan, yetiştiren, büyüten analarımıza, bacılarımıza bir kez daha en kalbi duygularımla şükranlarımı sunarım. Başta Ülkemizin istiklali ve istikbali için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten duygularımla tebrik eder, birliğimizin ve dirliğimizin daim ve kaim olmasının temenni ederim.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.