VALİ YAVUZ, GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ YAVUZ, GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Yayınlama: 19.09.2023
A+
A-

Vali Mustafa Yavuz, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Karabük’teki gazilerle bir araya geldi.

Karabük Polis Evinde düzenlenen etkinliğe; Vali Mustafa Yavuz, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, İl Jandarma Komutanı İsmail Gökcek, Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı Yusuf Küçükbaşol, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şerafettin Kelleci, kurum müdürleri, Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sebahattin Çorbacı, Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Karabük Şube Başkanı Nihat Kılıç, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hilmi Öksüzoğlu, Gaziler ve aileleri katıldı.

Kur-an’ı Kerim Tilavetinin okunduğu etkinlikte konuşan Vali Mustafa Yavuz, ” Şanlı tarihi boyunca, tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, bu fedakârlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır.

Kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.

Gazilik Günü, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük uğruna canını hiçe sayan gazilerini anma ve onlara olan minnettarlığımızı ifade etme günüdür.

Vatan uğruna gösterdikleri kahramanlıkla tarihe adlarını altın harflerle yazdıran gaziler, milletimizin gönlünde özel bir yere sahiptir. Gazilik Günü, bu kahramanları anmak ve onların fedakarlıklarını unutmamak adına önemli bir gündür.

Şehitlerimizin ve gazilerimizin kutsal emanetine, nesilden nesile yaşatılan bir ruh ve anlayışla sahip çıkarak, çocuk ve gençlerimize daha güzel bir hayat, daha müreffeh bir ülke bırakmak için milletçe sarsılmaz bir irade ile çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.