VALİ YAVUZ: GÖLGESİNDE HAYAT BULDUĞUMUZ BÜYÜKLERİMİZİ ÇOK SEVİYORUZ

VALİ YAVUZ: GÖLGESİNDE HAYAT BULDUĞUMUZ BÜYÜKLERİMİZİ ÇOK SEVİYORUZ
Yayınlama: 02.10.2023
A+
A-

Vali Mustafa Yavuz, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle eşi Süreyya Yavuz ile birlikte Karabük Yücel Huzurevini ziyaret etti.  Huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenen Vali Mustafa Yavuz ve eşi Süreyya Yavuz, Huzurevi sakinlerimize kırmızı karanfil hediye etti.  Kendisine ‘evladım’ şeklinde hitap eden sakinlerle sohbet eden Vali Yavuz, “Sizi çok seviyoruz, Allah sizi başımızdan eksik etmesin” şeklinde konuştu.

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Karabük Yücel Huzurevini ziyaret etti. Huzurevi girişinde huzurevi sakinleri Hasan Kurt ve Nurhan Akdokul tarafından yapılan resimlerden oluşan resim sergisini gezen Vali Yavuz ve eşi Süreyya Yavuz, eserlerin çok güzel olduğuna vurgu yaparak sanatçıları alkışladı. Tam bir sanatçı ruhuyla eserler ortaya koyduklarını ifade eden Vali Yavuz, Huzurevindeki misafir büyüklerimizin arasından sanatçı sayısının artmasını umut ettiğini ifade etti.

Ankara’da İçişleri Bakanlığı girişinde yaşanan terör saldırısını kınayarak, Milletimizin birlik ve beraberlik içinde dayanışma ruhu ile terörün üstesinden geleceğini ifade eden Vali Yavuz; “Sizler bizim bugünümüzsünüz, inşallah yarınlarımız olacaksınız. Sizler bizler için çok kıymetlisiniz. Milletimizin en önemli özelliği büyüklerine sahip çıkması, onların geçmişteki tecrübeleri ile yarına bakabilmesidir. İki yıl önce pandemi dönemi yaşadık, birçok ülkede yaşlılarımızla ilgili istemediğimiz görüntüler yaşanırken, ülkemizde vefa ekiplerini oluşturarak büyüklerimize sahip çıktık, kapılarını çalarak yardımcı olmaya çalıştık. Bu süreçte fedakarça çalışan tüm çalışma  arkadaşlarımıza sizlerin adına teşekkür ediyorum. Burada sizlerle ilgilenen, çalışan arkadaşlarıma ve sizleri burada bir aile ortamında buluşturan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekibine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Huzurevinde görev yapan görevli personele de karanfil takdim eden Vali Mustafa Yavuz, “Güler yüzle, şefkatle, Devletimizin sıcak yüzünü hissettirerek, Allah’tan korkarak hizmet edenlerin hepsinin başımızın üstünde yeri var. Her biri birbirinden değerli kıymetli büyüklerimiz sizlere emanet.” dedi.

Huzurevi bünyesinde oluşturulan Bocce takımı ile Bocce oynayan Vali Mustafa Yavuz, takım oyuncularını tebrik etti. Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.