YARDIM TIRI DEPREMZEDELER İÇİN YOLA ÇIKTI

YARDIM TIRI DEPREMZEDELER İÇİN YOLA ÇIKTI
Yayınlama: 07.02.2023
A+
A-

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve çok sayıda il ve ilçeyi de kapsayan 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından tüm Karabük seferber oldu. Karabük Valiliğince organize edilen yardım tırı, afetzedeler için yola çıktı.

Karabük Valiliği önünde Vali Fuat Gürel’in de katılımıyla dualarla uğurlanan yarım tırı, gıdadan giyime pek çok malzeme içeriyor. Yardımları bundan sonrada devam edeceğini ifade eden Vali Gürel, vatandaşlara kampanyaya gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Vali Gürel “Deprem bölgesi için elimizden gelen bütün gayreti ortaya koyuyoruz. Dün sabahtan itibaren arama kurtarma ekiplerimizi hızlı bir şekilde afet bölgesine gönderdik. Akabinde özellikle iş makinası, ekskavatör, vinç gibi bölgede ihtiyaç olacak makineleri planladık ve hızlı bir şekilde sevk ettik. Sevk etmeye de devam ediyoruz. Hayat devam ediyor. Afet bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçları için vatandaşlarımıza çağrıda bulunduk. Hayırseverlerimizin desteklerini talep ettik. Bu kapsamda sağ olsunlar vatandaşlarımız yoğun teveccüh gösterdiler ve yardımları bizlere ulaştırdılar. Bizde gelen yardımları hemen yükleyip afet bölgesine intikal ettiriyoruz.” dedi.

AFET BÖLGESİ İÇİN TIR VE TREYLER İHTİYACI

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada; afetzedelere ulaştırılmak üzere Valilikte toplanan kolilerin deprem bölgesine sevki amacıyla tır ve treyler ihtiyacı bulunduğu ifade edildi.

Söz konusu ihtiyacı gidermek isteyen vatandaşlar 0 551 07392 66 nolu telefonla irtibat kurabilecekler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.