YUSUF AYDIN CHP’DEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

YUSUF AYDIN CHP’DEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Yayınlama: 05.01.2024
A+
A-
Yusuf Aydin CHPden Aday Adayligini Acikladi 1

İş İnsanı Yusuf Aydın, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Karabük Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını açıkladı.

Karabük siyasetinin genç isimlerinden, Deva Partisi Kurucu İl Başkanlığı görevinde bulunan ve bu görevini yakın bir zamana kadar sürdüren iş insanı Yusuf Aydın, CHP saflarına geçerek 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Karabük Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

Aday Tanıtım Toplantısında basın mensuplarının “Seçimi kaybettiğiniz takdirde eski partinize geri dönecek misiniz?” sorusuna Aydın “Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyesi olduk. Bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi için çalışacağız. Biz Karabük’ün sorunlarını çözmek adına ortak akılla, istişare ederek Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birlikte seçime girmeye karar verdik.” şeklinde cevap verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanlığında düzenlenen aday adayı tanıtım toplantısına İl Başkanı Vedat Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Ali Yavuz, bazı ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Vedat Yaşar, Cumhuriyet Halk Partisi’nde herkesin aday adayı olabileceğini, kapılarının herkese açık olduğunu ifade ederek, Aydın’a Aday Adaylığı yolunda başarılar diledi.

Aday Adaylığı dosyasını İl Başkanı Vedat Yaşar’a sunan CHP Karabük Belediye Başkan Adayı Yusuf Aydın konuşmasında “Seçildiğim takdirde ticari faaliyetlerime son verip tüm zamanımı belediye başkanlığına ayıracağım.” dedi.

Aydın, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan aday adayı olmak için karşınızdayım.

Ben bu şehirde doğdum. 30 yıldır bu şehirde cemiyet ve ticaret hayatının içerisindeyim. Şu ana kadar hiçbir devlet ihalesine girmeden kendi yaptığım projeleri ve müteşebbislerin yaptığı yatırımlar olan fabrikalar yaptım. Yaptığım tüm işleri tekniğine uygun sorunsuz şekilde teslim etmeye gayret ettim.

Benim için siyaset “hayata dokunmaktır”. Ülkemizde ve Karabük’te insanlara, can dostlarımıza, çevreye, doğaya sahip çıkmaktır. Siyaset çevremizde olan olaylara karşı sadece kendi menfaatimiz için değil tüm canlıların hakkını hukukunu korumak için mücadele etmektir. Bunu yapmak için hayatın içinde olmak, duyarlı olmak, eleştirmek ve eleştiriye açık olmak lazım. Bir de sadece konuşmak değil yetkili mercileri harekete geçirmek lazım.  Ancak cemiyetle birlikte yaparsanız hem istişare edersiniz hem ortak aklı bulursunuz ve toplum için en faydalı sonuca varırsınız. Bu sonuca varmak için ilkelerinizle birlikte siyaset yaparsınız.

Ben her zaman ve her şartta Hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyet ilkelerine bağlı kalacağımın bilinmesini isterim.

İsraf etmeden, şeffaf, katılımcı ve paylaşımcı bir yönetim getireceğiz. Tarafsız bir şekilde yöneteceğiz. Herkesin belediye başkanı olmak istiyorum.  Karabük te yaşanan travmayı tekrar yaşatmaya da hakkımız yok. Allah nasip ederse hemşerilerimde bize destek olursa Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında kentimizi modern bir Cumhuriyet kenti yapmak istiyorum. Karabük’te bu birlikteliği sağlayacağız.  Kaynakları israf etmeden dürüst bir şekilde yöneteceğiz. En büyük projemiz aç ve açıkta kimseyi bırakmamak… Karabük halkının mutlu olduğu, Betona değil yeşile, temiz bir çevreye ve insana öncelik veren bir yönetim anlayışımız olacak. Belediye meclisimizde çok güçlü liyakatlı bir ekibimiz olacak.

Tüm çalışmalarımızda akıl, bilim, istişare ve liyakat ilkeleri ile hareket edeceğiz. Önemli Kentsel uygulamaları tepeden inme kararlarla değil, şeffaflık içinde kentlilerle paylaşarak, uzman kuruluşların ve STK ların görüşünü alarak yapacağız.

Karabük’teki sorunları çözmek için 4 yıldır mahalle mahalle tespitlerimizi yaptık, başkanlığımızda da tedavilerini yapacağız.

Seçimden seçime değil, vatandaşımız ihtiyaç duymadan önce sorunları çözeceğiz.

Aynı projeleri aynı yerde tekrar tekrar yıkıp yapmamak, israf etmemek için ortak akılla ve istişare ile çalışacağım.

Kent merkezini yeniden düzenleyerek hem vatandaşlarımız için hem de esnaflarımız için Cazibe Merkezi haline getireceğiz.

3 Nisan Karabük’ün kuruluşunu Festival havasında kutlayacağız.

Tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde çalışacağım.

Ayrıştırmak, kutuplaştırmak için değil herkesle kucaklaşmak için çalışacağım.

Seçildiğim takdirde ticari faaliyetlerime son verip tüm zamanımı belediye başkanlığına ayıracağım.

Biz topluma üstten bakan, azarlayan zihniyete hayır diyerek, sesimizin yüksekliğine değil, sözümüzün yüksekliğine bakıyoruz.

Biz Karabük Belediye Başkanlığından bir şeyler almaya değil, tecrübemiz ve bilgimizi vererek 24 saat Karabük için çalışmaya geliyoruz. Çalışmalarımızla en başarılı belediye başkanı olacağım.

Cumhuriyetin 100. Yılında Cumhuriyet Kenti Karabük’ü Cumhuriyet Halk Partisi ile taçlandıracağım.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Yıldız Karadaş Taşçıoğlu dedi ki:

    Sayın Yusuf AYDIN
    Yolunuz açık başarılarınız daim olsun.
    ALLAH’ın izniyle
    3 Nisan’da sizin Belediye Başkanlığınızda KARABÜK’teyiz..