Zimmetine para geçiren müdür görevden alındı

Zimmetine para geçiren müdür görevden alındı
Yayınlama: 17.12.2022
A+
A-

Karabük’ün Ovacık ilçesinde Mal Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten şahıs, zimmetine yaklaşık 3.5 milyon TL geçirdiği iddiasıyla gözaltına alınarak görevden uzaklaştırıldı.

Karabük Defterdarlığından Ovacık Mal Müdürü vekili olarak atanan İsmail A., hakkında zimmetine para geçirdiği iddiasıyla işlem başlatıldı. Yaklaşık 3.5 milyon TL kamu kaynağını farklı tarihlerde ve miktarlarda başka bir hesaba ve sevgilisine aktardığı, aynı zamanda bu paralarla şans oyunları oynadığı tespit edilen İsmail A., Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Yapılan incelemeler sonucu ilk belirlemelere göre zimmetine ve sevgilisine toplamda 3.5 milyon TL civarında para aktardığı belirlenen İsmail A. emniyetteki ifadesinin ardından çıkarıldığı adli merciler tarafından Adli kontrol şartında denetimli serbest bırakıldı.

Görevinden el çektirilen ve açığa alınan Mal Müdürü İsmail A.’nın zimmete geçirdiği rakamın ilk belirlemelere göre 3.5 milyon TL civarında olduğu ve incelemenin ise devam ettiği öğrenildi.

Konu ile ilgili Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “İlimiz Ovacık Mal Müdürlüğü  muhasebe işlemlerinde usulsüz kayıtların yapıldığı yönünde yoğun şüphe ortaya çıkması üzerine anılan Müdürlükte  yapılan ilk inceleme ve araştırma sonucunda usulsüz  kayıtlarla zimmete para geçirme eylemine rastlanıldığından soruşturmanın selameti açısından Mal Müdür Vekili olarak görev yapan İ. A. açığa alınarak görevinden uzaklaştırılmıştır. Ayrıca konu hakkında Karabük Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş olup, İ. A. Sevk edildiği mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

Ovacık Mal Müdürlüğü muhasebe işlemlerinde yapılan usulsüzlükler hakkında Hazine ve Maliye Bakanlığı merkez denetim elemanları tarafından incelemeye başlanılmış olup adli ve idari süreç devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.