AHŞAP MERDİVENLE EVİNİN KAPILARINI SOKAK KEDİLERİNE AÇTI

AHŞAP MERDİVENLE EVİNİN KAPILARINI SOKAK KEDİLERİNE AÇTI
Yayınlama: 22.03.2023
A+
A-

Karabük’te bir hayvansever sokaktan birinci kattaki evinin balkonuna doğru yaptığı ahşap merdivenle, evinin kapılarını kedilere açtı.

Kentteki bir iş yerinde aşçı olarak çalışan Kevser Erkartal (28) sokak kedilerinin soğuktan etkilenmemesi ve aç kalmaması için birinci kattaki evinin balkonuna ahşap merdiven yaptırdı. Merdiveni kullanan kediler balkondan eve girerek hem ısınıyor hem de besleniyor.

Kimi komşuları bu durumdan rahatsız olsa da Erkartal’ın bu davranışı diğer komşuları tarafından takdirle karşılandı.

Sokaktaki bütün kedilere bakmaya çalıştığını belirten Kevser Erkartal, “Kapıma geliyorlardı, beni çok seviyorlardı. Apartmandakiler sorun yaptı. Bizde dışarıdan bir yer yapalım dedik. Balkona sığınsınlar diye düşündük. Arkadaşım yardımcı oldu. İsteyen evde isteyen balkonda kalıyor. Önceden balkonu açabiliyorlardı. Kapıyı sağlamlaştırınca biz açmaya başladık. Çünkü biz uyurken kapıyı açmaya çalışıyorlar’’ dedi.

Erkartal’ın yaptığı işin çok güzel olduğunu ifade eden bir vatandaş da ’’Çok güzel bir şey. Hayvanlar bizim canımız. Kendimize ait bir şeylerimiz varsa onlarında öyle bir şeye ihtiyaçları var. Komşumuz böyle bir şey yaptığı için sevindik’’ ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.