AV. SABRİ AKAY CHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

AV. SABRİ AKAY CHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU
Yayınlama: 23.03.2023
A+
A-

Karabük Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sabri Akay, görevinden istifa ederek CHP’den milletvekili aday adayı oldu. CHP’nin en genç aday adaylarından olan Sabri Akay,  CHP geleneğine sahip bir ailenin çocuğu olarak siyaset sahnesinde bu geleneği sürdürmek amacıyla yerini almak istiyor.

Av. Sabri Akay’ın dedesi merhum Sabri Akay, Karabük ve Zonguldak siyasi yaşamında iz bırakmış bir isimdi. Yenice Belediyesi’nin kurucusu olarak yıllarca belediye başkanlığı yapmış Sabri Akay’ın torunu olan Sabri Akay, önceki yıllarda iki dönem CHP Karabük İl Yönetiminde etkin görev almıştı. Dört dönem Karabük Barosu’nda yönetici olarak görev yapan Sabri Akay, Karabük’te avukatlık mesleğini icra ediyor.

Av. Sabri Akay’ın babası Mustafa Akay da yıllarca siyasetle uğraştı. CHP yönetim kademelerinde görev alan Mustafa Akay, Yenice Belediye Başkanlığı da yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Selahattinoren dedi ki:

    Ben sel.ore.69.yaşıma geldim ilk defa dengesiz idareyi en son bu20.yılın geçmişinde gördüm 3600.günden,5400,günden bağkurdan emekli olanların 8000,9000,iş gününden emekli olanlardan daha fazla maaşa ulaştığını ey emekli uyuyormusun yoksa olümüsünüz böyle devam ederse gidişat iyi değil. 20,yılın en kötü günlerindeyiz tokiçıktı müstakil yaptığımız Evlerimiz elimizden alındı yerine çok daireli 10,15,katlı evleryapılip karşılığında bizlerede apartmanımızı bin katlayıp geri satıyorlar bu nasıl adalet nasıl bir zulüm bizleri kim kurtaracak bunun sonu gelsin artık.