BAŞKAN KÖSE’NİN DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN KÖSE’NİN DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI
Yayınlama: 08.03.2023
A+
A-

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı.

8 Mart’ın; ailede, toplumda, siyaset, sosyal ve ekonomik alanlarda eşitliğin sağlanması, emeğin sömürüsünün ve ayrımcılığın sonlandırılması, eğitim, kültür, ekonomik ve hukuk alanlarında gerekli çalışmaların yapılması için Mücadele Ve Dayanışma Günü olduğunu vurgulayan Başkan Köse mesajında şu ifadelere yer verdi. “Bu nedenle kadın mücadelesi aynı zamanda eşitliğin, özgürlüğün ve demokrasinin mücadelesidir.

Kadınları toplumsal hayatın dışına iten ayrımcı ve cinsiyetçi politikalardan vazgeçilerek, kadını sadece ailenin bir parçası olarak gören, özgür birey olduğunu kabul etmeyen politik ve kültürel anlayış değiştirilmelidir.

Kadının eşit ve özgür birey olmasını sağlayacak politikaların hayata geçirilmesi hiçbir gerekçe ile engellenmemelidir.

Bizler, Türk kadını olarak Cumhuriyet Devrimleri ve Kadın Mücadelesi sonucunda elde edilen kadın hak ve kazanımlarından kayba neden olacak her türlü zihniyetin, söylemin, girişimin karşısında olmalıyız.

Kadınlarımız geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ilk öğretmen, aileyi ayakta tutan en temel yapı taşı, her zaman fedakârdır. Tarih boyunca kazanılan en büyük başarıların arkasında da kadın vardır.

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de söylediği gibi: “Ey kahraman Türk Kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın”

Bu vesile ile kadına karşı ayrımcılığın ortadan kalktığı, kadının eşit ve özgür bir birey olarak var olduğu, kadının insan haklarının ihlal edilmediği, istismar ve kadın cinayetlerinin son bulduğu, barışın, özgürlüğün, demokrasinin sağlandığı bir Türkiye ve Dünya diliyor, kadın haklarının teminatı olan Atatürk Devrimlerine ve Laik Cumhuriyetimize bağlı kalacağımızı bir kez daha tüm yüreğimle haykırıyor,

8 Mart Emekçi Kadınlar Günümüzü kutluyorum.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.