BAŞKAN VERGİLİ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

BAŞKAN VERGİLİ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
Yayınlama: 10.01.2024
A+
A-

Karabük Belediye Başkanı ve MHP Karabük Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Karabük Basını ile kahvaltıda bir araya geldi.

Karabük Büyük Kulüp’te düzenlenen kahvaltı programına Başkan Rafet Vergili’nin yanı sıra MHP İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, Karabük’te faaliyet gösteren basın derneklerinin başkanları ile çok sayıda gazeteci katıldı.

Kahvaltı programında kısa bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “10 Ocak, çalışan gazetecilerin hatırlanma günü ve aynı şekilde Türkiye genelinde kutlanmakta. Sizler de senede bir gün de olsa hatırlanmaktasınız. Bu sadece senede bir defa değil de, daha da fazla olabilirdi.  Türkiye’de basın gerçekten yerini bulmuş. Özgür basın, özgür basın değil gibi bu şekilde tartışmaların yerinde olmadığını biz burada görüyoruz. Daha üst kesimler bizi fazla ilgilendirmiyor, ama bizi burada istediğiniz gibi eleştirebiliyorsunuz, istediğiniz gibi bizim hakkımızda konuşabiliyorsunuz. Buda aslında bizim için o kadar zor bir şey değil. 15 yıldır bu güne kadar hiçbir gazeteciyle davalık olmadım, bu da bizimle ilgili iyi bir anekdot. 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüz tekrardan kutlu olsun” dedi.

Bir basın mensubunun sorusu üzerine Türk Petrolleri Anonim Ortaklığı’na (TPAO) aralarında Karabük, Zonguldak, Kastamonu ve Bartın dahil 14 İl’de Petrol arama ruhsatı verilmesine yönelik AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç’ın yaptığı açıklamaya da değinen Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Petrol olayını bilmiyorum ama Zonguldak’tan buralara kadar bir kömür havzası devamının olduğunu biliyoruz. Şimdi Petrol mu arayacak, Gaz mı arayacak onu bilmiyoruz. Kömürün olduğu yerde doğalgaz bulma ihtimali çok yüksek. Tabi o arkadaşımız Karabük’te petrol aranacak gibi sözlerle Karabük’e iyi haberler vermeye çalışıyor. Bunlar vatandaşların taleplerini, düşüncelerini çok iyi takip etmemekle birlikte seçim zamanı petrol çıkıyor, gaz çıkıyor yorumları yapılıyor. 2009’da yukarıya sık sık çıkarak doğalgaz yakıyorlardı. Şimdi de bilmiyorum petrol havzalarına gidecekler herhalde. Karabük’te siyaset yapılacaksa şehrin merkezinde içinde yani siyaset.  Biz aslında Ali beyden çok umutluyduk, bütün Karabük çok umutluydu” dedi.

Programa katılan MHP İl Başkanı Cenk Gedikoğlu da, tüm basın mensuplarının gününü kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

Programın sonunda Başkan Vergili, günün anısına basın mensuplarına birer hediye takdim etti.  

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.