BURASI KARABÜK

Yayınlama: 08.07.2024
A+
A-

ADALET BAKANI Sayın YILMAZ TUNÇ “KARABÜK ADALET SARAYI, 2025 YILINDA YAPIMINA BAŞLANIR…”

Adalet Bakanı Sayın YILMAZ TUNÇ, geçtiğimiz hafta sonu Karabük’ü ziyaret ederek önce Valiliğe daha sonra da Belediyeye uğradı.

Bakan Sayın YILMAZ TUNÇ bu ziyareti sırasında, KARABÜK ADLİYE SARAYI Projelerinin hazır olduğunu ve bunların kabul edildiğini söyledi.

Daha sonra da “ADLİYE SARAYI İNŞAATININ, 2025 YILINDA BAŞLANABİLECEĞİ..” mesajını veren Bakan Sayın YILMAZ TUNÇ, Karabük için olumlu düşünceler içinde olduklarını da anlattı.

Karabük Belediyesini ziyaret eden Adalet Bakanı Sayın YILMAZ TUNÇ, Başkan Sayın ÖZKAN ÇETİNKAYA’NIN ziyaretine daha öncesinden gelmek istediğini, ancak programının dolu olması nedeni ile bugüne gelebildiğini de anlattı..

Bu arada YILLARDIR SÜREGELEN KARDEMİR KARABÜKSPOR Mahkemesi hakkında Sayın Bakana bilgi verilip verilmediği konusunda bir açıklama olmadı..

Bilindiği gibi KARDEMİR KARABÜKSPOR Adına aralık 2017 tarihli Genel Kurula 190 milyon lira borçlu bir FAALİYET RAPORU sunulmuş ve Genel Kurul Yönetimi İBRA ETMEMİŞTİ..

Daha sonra 2018 yılında açılan MAHKEME BUGÜNE kadar ne yazık sonuçlanmadı ve böyle olunca da KAMU VİCDANININ halen kanadığı yorumları yapılıyor elbet.

ADALET BAKANI geçtiğimiz Cuma günü Karabük’ü ziyaret etti.

***

TOPLAM ARAZİSİNİN YÜZDE 70’İ ORMAN OLAN KARABÜK’TE, YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERİ VAR MI…_

Karabük TOPLAM ARAZİSİNİN Yüzde 70’i orman alanı olduğu için, bu noktada ÜLKENİN BİRİNCİ sırasında ve böyle olunca da ORMAN YANGINI açısından da en hassas bir Bölgesi.

ÖYLE DEĞİL Mİ..?

Biliyorsunuz 2020 yılında ORMAN YANGINLARI için RUS malı bir HELİKOPTER aylarca HAMZALAR Mevkii’nde hazır bekletiliyordu..

Şimdi soralım..

KARABÜK’TE ORMAN YANGINLARINA KARŞI KULLANILACAK HELİKOPTER VAR MI..?

Bilindiği gibi, Allah vermesin ORMAN YANGINLARINDA ilk müdahale çok büyük önem taşıyor ve bunun için hazır bir HELİKOPTERİN olması büyük avantaj.

Şu an itibarı ile bilmiyoruz..

KARABÜK’TE ORMAN YANGINI İÇİN HELİKOPTER VAR MI..?

Eğer yoksa süratle bir helikopterin hazır tutulmasında çok / çok büyük yarar var. Zira, bakın OVACIK İlçemizde küçük bir Orman Yangını yüreklerimizi ağzımıza getirdi..

KARABÜK’ÜN HASSASİYETİ DİKKATE ALINMALI MUTLAKA..

Bir helikopter hazır bulunmalı, değil mi..?

***

MİL-DİYANET SEN SENDİKASI GENEL BAŞKANI Sayın CELALEDDİN GÜL “TÜİK MAAŞLARIMIZI KÜÇÜLTÜYOR…”

Kimsenin verdiği rakamlara, açıkladığı verilere zerre kadar inanmadığı TÜİK’e, bir eleştiri de Siyasi İKTİDARIN  arka bahçesi gibi düşünülen DİYANET Başkanlığı çalışanlarının SENDİKASINDAN geldi..

MİL- DİYANET SEN Genel Başkanı Sayın CELALEDDİN GÜL bir açıklama yaparak, TÜİK’İ topa tuttu ve açıkladığı rakamların gerçeği yansıtmadığının altını çizdi.

Çalışanların maaşlarının TÜİK Rakamlarına göre belirlendiğinin altını çizen Genel Başkan Sayın CELALEDDİN GÜL, maaşların büyük bölümünün TÜİK tarafından kırpıldığı yolunda mesajlar verdi.

Bilindiği gibi TÜİK, tüm Sendikaların hedefinde..

TÜİK Rakamlarına, TÜİK verilerine güven yerlerde sürünüyor..

Ancak, maaşlar da bu verilere göre hesaplanıyor..

Siyasi İradenin arka bahçesi gibi görünen, öyle yargılanan DİYANET İŞLERİ Başkanlığı çalışanlarının bağlı bulunduğu MİL-DİYANET SEN Sendikası Genel Başkanı’nın tavrı ilginç karşılanıyor..

Ancak; TÜİK VERİLERİNE, ÜLKEMİZDE KİMSE İNANMIYOR, işin burası besbelli

***

HÜKÜMET, TÜİK’İN VERİLERİNİ DİKKATE ALDI VE ÇOK GENİŞ BİR VATANDAŞ KİTLESİ GEÇİM SIKINTISINDA..

Siyasi İrade yani Hükümet, belki de yönlendirerek tespit ettirdiği TÜİK VERİLERİ ışığında çok geniş bir vatandaş kesimini mağdur etti..

EMEKLİ PERİŞAN, ÜCRETLİ HAK ETTİĞİNİ ALAMADI..

Asgari ücretli zaten hiçbir şey alamadı..

EEEEE..!! Buna karşılık, gıda fiyatları başta olmak üzere zamlar yağıyor..

Bunlara karşı da CHP Genel Başkanı ve CHP Bütün kadroları ile yükleniyorlar, MİTİNGLER düzenleniyor ve geçim sıkıntısı dile getiriliyor..

HÜKÜMETİN ARTIK HİÇBİR HİKAYESİ KALMAMIŞ DURUMDA..

İnsanların sıkıntıdan kurtarılması için verilen hiçbir söz tutulmadı ki, ha bu yaz düze çıkıyoruz, ha önümüzdeki sonbahar rahata eriyoruz, yok efendim AVRUPA BİZİ KISKANIYOR yetti artık diyor vatandaş.

Geçim sıkıntısı çekenler, palavraya doymuş görünüyor..

***

İŞ KUR, BİR YANDAN İŞSİZLERE, BİR YANDAN İŞVERENLERE HİZMET VERİRKEN, BİR YANDAN NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ

Çok geniş bir vatandaşın hayatına dokunan İŞ KUR Müdürlüğü, Müdür Sayın FERHAT SARIÇAM ve birlikte çalıştığı personelinin gayretleri ile mükemmel hizmet üretme gayreti içinde..

Sayın FERHAT SARIÇAM ve arkadaşları bir yandan işsizlere, bir yandan işverene hizmet üretirken, öte yandan da GENÇ BİR KESİMİN nitelikli iş gücü edinmesi gayreti içerisinde..

Bununla ilgili kurslar düzenleniyor..

Gençler kurslara alınıyor ve iş yatkınlıkları gözden geçiriliyor, ortaya çıkartılmaya gayret ediliyor, son olarak 160 civarında genç buralardan geçti..

İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ ÇOK CİDDİ, ÇOK GÜZEL HİZMETLER ÜRETİYOR..

İŞSİZLERİN UMUDU, BU MÜDÜRLÜK..

İŞVERENİN UMUDU, BU MÜDÜRLÜK..

GENÇLERİN HİZMET NOKTASI, BURADA DÜĞÜMLENİYOR..

Olayın kısa özeti bu..

***

İZLİYOR MUSUNUZ; SİNAN ATEŞ DAVASI ve Sayın AYŞE ATEŞ, AVUKAT Sayın AFŞİN HATİPOĞLU İFADELERİ…

Ülke gündeminin en fazla meşgul olduğu SİNAN ATEŞ davası, aniden bir başka yöne evrilmeye başladı ve Eşi Sayın AYŞE ATEŞ’İN bir ifadesi, gerisini çorap söküğü gibi getiriyor adeta..

Eşi Sayın AYŞE ATEŞ, Rahmetli SİNAN ATEŞ’İN Ülkü Ocakları Başkanlığı sırasında “BİR DİZİ DÖVME,DARP ETME ve BUNLARA BENZER OLAYLARA GİRDİĞİNİ ORGANİZE ETTİĞİNİ..” kendisine söylemiş..

AYŞE ATEŞ de buna karşı “SİNAN SEN AKADEMİSYENSİN, SANA YAKIŞIYOR MU, BIRAK BU İŞLERİ..” dediğini söylüyor..

Dövenlerin bulunmadığı, ceza görmediği SİYASETÇİ / GAZETECİ dövmeleri yaşanmadı mı bu Ülke de, örneğin  MHP’Lİ Gazeteciler dövüldü, Siyasetçi Sayın SELÇUK ÖZDAĞ bunların en başta gelenleri..

Bunları elbet Rahmetli SİNAN ATEŞ yaptırmadı, o ayrı..

Ancak, Rahmetli SİNAN ATEŞ de bu tür olaylara girmiş, Yakın arkadaşı Eskişehir Ülkü Ocakları Eski Başkanı Sayın AFŞİN HATİPOĞLU’NUN anlattıklarını dinledim, doğrusu kanım çekildi, ne biçim işler bunlar..

Yine bir Akademisyen, Üniversitede yaşananları anlatıyor..

Ne berbat, ne kabul edilmez, ne anlamsız işler bunlar Yarabbi.

Demek ki, bu işler BUMERANG  ETKİSİ DE yapabiliyormuş..

***

KBÜ ŞİRİNEVLER HASTANESİ’NE 150 YATAK İLAVESİ İÇİN BİNA YAPILACAKTI ve ONKOLOJİ BÖLÜMÜ OLACAKTI

KBÜ Şirinevler Hastanesi’ne 150 Yatak ilavesi için EK BİNA YAPILACAKTI ve bu konu yaklaşık 10 yıldır Karabük gündeminde, bir türlü gerçekleşmiyor..

150 YATAK İLAVESİ İÇİN EK BİNA YAPILACAKTI..

Yapılması düşünülen bu ek bina, ONKOLOJİ HASTALIKLARI ağırlıklı kullanılacaktı ve hatta PET sistemi denilen bir de sistemin kurulması düşünülüyordu..

NE OLDU O İŞ..!!

Daha önce Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Sayın AHMET SARI bu konu için canla / başla gayret gösteriyor ve gelişmelerden de, olumlu / olumsuz basını bilgilendiriyordu..

Dönemin Milletvekilleri  de izliyorlardı..

150 YATAK İLAVESİ İÇİN YAPILACAK EK BİNA NE OLDU..?

Haberi olan var mı..?

Karabük’te bu işi merak eden, soran / sorgulayan kimse var mı..?

***

YASALARI ÇİĞNEME ÖZGÜRLÜĞÜ ve EN BASİTİNDEN BAYIR MAHALLE ULU CAMİ SOKAKTA TRAFİK OLAYI..

İnsanlar yasaları, yönetmelikleri çiğneme özgürlüklerine ne kadar düşkünler yarabbi, hele / hele trafikte yasa ve yönetmelikleri, ışıkları çiğneme özgürlüklerine sonuna kadar sahip çıkıyorlar iyi mi..!

Hemen her saat, her dakika tanık olduğumuz bir konu..

BAYIR MAHALLE ULU CAMİ SOKAKTA, günün  büyük bölümünde dönülmez levhasını iplemeyen, rast gele park eden, hiçbir kurala uymayan, en az 20-30 olaya tanıklık ederiz.

Günde hiç olmadığı zaman, 15 defa SOKAK TRAFİĞİ TIKANIR..

Bunlar bizim tanık olduklarımız, yaşadıklarımız, Karabük’ün öteki CADDE ve SOKAKLARINDA neler oluyor kimbilir, ne sıkıntılar yaşıyordur..

BİR DE MOTORSİKLET TUTKUNLARI TÜREDİ..

Dönülmez levhasına aldırmadan, bayır yukarı bir havalı gidişleri, bir sesli gaza basışları var ki, sesi arşı aladan duyuluyor vallahi.

ŞEHİRİÇİ TRAFİK EKİBİNDEN BİR GÖREVLİ BİRKAÇ DAKİKA GELİP BİR BAKSA..

BİR KOÇAN CEZA MAKBUZU ANINDA BİTER vallahi. 

Yazarın Son Yazıları
25.03.2024
11.06.2024
19.03.2024
05.05.2024
29.02.2024
24.04.2024
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.