BURASI KARABÜK

Yayınlama: 20.05.2024
A+
A-

GEÇTİĞİMİZ HAFTA İÇİNDE İŞKUR MÜDÜRÜ Sayın FERHAT SARIÇAM İLE SOHBET ETTİK ve GENİŞ BİR İŞ ALANI

Geçtiğimiz hafta, Karabük İŞKUR Müdürü Sayın FERHAT SARIÇAM ile bir süre sohbet ettik. Sağolsun, Cuma namazı çıkışı Büromuza uğradı, hayli sohbet ettik.

İŞ ARAYANLARIN UĞRAK YERİ, İŞKUR MÜDÜRLÜĞÜ..

İŞÇİ ARAYANLARIN UĞRAK YERİ, İŞKUR MÜDÜRLÜĞÜ..

DEVLET DESTEĞİNDEN YARARLANMAK İSTEYEN İŞVERENİN, UĞRAK YERİ..

İŞSİZLİK MAAŞI ALMAK İSTEYENLERİN, YİNE ÖYLE..

Daha bir dolu çalışma alanı var İŞKUR Müdürlüğü’nün. Sayın FERHAT SARIÇAM, kendisi çalışma düzenini devam ettiriyor ve İŞKUR başarılı bir biçimde hizmet veriyor..

Özellikle, kısa dönemli çalışma için dönem / dönem başvurular alınıyor ve emin olun İŞKUR Müdürlüğü’nün önü ana / baba günü oluyor, kuyruklar uzuyor..

Sayın FERHAT SARIÇAM ile sohbet ederken, Cuma namazından çıkan AK Parti Milletvekili Sayın ALİ KESKİNKILIÇ, İl Başkanı Sayın FERHAT SALT, Yenice Belediye Başkanı Sayın SERTAŞ KARAKAŞ ve Yenice İlçe Başkanı Sayın AHMET MISIRLI geldiler..

Ayaküzeri sohbet ortamı oldu ve Sayın FERHAT SARIÇAM mesai başlamak üzere diyerek ayrıldı. Ancak, çok bilgilendiren leziz bir sohbetini de geride bıraktı doğrusu..

İŞKUR Müdürlüğü, çok geniş bir alanda başarı ile hizmet veriyor..

***

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ Sayın ALİ KESKİNKILIÇ ve İL BAŞKANI Sayın FERHAT SALT, DOLAYISI İLE KARABÜK

Bir önce ki yazımızda belirttik, geçtiğimiz Cuma günü namaz çıkışı AK Parti Milletvekili Sayın ALİ KESKİNKILIÇ, İL Başkanı Sayın FERHAT SALT, Yenice Belediye Başkanı Sayın SERTAŞ KARAKAŞ, Yenice İlçe Başkanı Sayın AHMET MISIRLI Büromuza bir nezaket ziyaretinde bulundular..

UZUNCA BİR SÜRE SOHBET ETTİK..

Biliyorsunuz, 31 Mart YEREL SEÇİM sonuçları Karabük’ün etrafı kıpkırmızı oldu. Yani, CHP Civar İllerin Belediye Başkanlıklarını kazandı..

KARABÜK’Ü İSE, AK PARTİ KAZANDI..

O nedenle AK Parti Milletvekilleri Sayın CEM ŞAHİN, Sayın ALİ KESKİNKILIÇ, İl Başkanı Sayın FERHAT SALT elbet Belediye Başkanı Sayın ÖZKAN ÇETİNKAYA, Ankara’da hayli prestijli pozisyondalar..

Zaten Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN da, tüm Bakanlıklara bu yolda bir talimat verdi bilgileri geliyor..

AK PARTİ, KARABÜK ÇEVRELERİ ÇOK PRESTİJLİ DURUMDA..

İnşallah bu prestiji, KARABÜK ADINA gerektiği gibi kullanırlar..

***

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ Sayın ALİ KESKİNKILIÇ “KARABÜK’ÜN SOĞUKSU – NAMIK KEMAL ARASININ İMARI…”

AK Parti Karabük Milletvekili Sayın ALİ KESKİNKILIÇ ve İl Başkanı Sayın FERHAT SALT, Belediye Başkanı Sayın ÖZKAN ÇETİNKAYA, Çevre Bakanı Sayın MEHMET ÖZHASEKİ ile bir görüşme yapmışlar..

ÇOK OLUMLU İZLENİMLERLE DÖNDÜKLERİNİ BELİRTİYORLAR..

Bu arada AK Parti Milletvekili Sayın ALİ KESKİNKILIÇ, çok önemli bir analiz yaptı ve “KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ DEVAM EDEN SOĞUKSU MAHALLESİ ile NAMIK KEMAL MAHALLESİ ARASINA YENİ BİR İMAR UYGULAMASI GETİRİLMESİ HALİNDE, ORTAYA ÇOK GENİŞ ALANLARIN ÇIKACAĞINI..” anlattı.

Yeni bir İMAR ÇALIŞMASI ile SOSYAL DONATI alanı olarak ortaya çok müthiş bir alan çıkacaktır ve buralarda keyifli bir Şehircilik uygulamanın olacağından söz etti.

Karabük birkaç yıl içerisinde, bir değişim geçirecek gibi duruyor.

Kaldı ki, 31 Mart YEREL SEÇİMLERİ sırasında Karabük’ü ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın MEHMET ÖZHASEKİ’ye kenar Mahalleler gezdirilmişti.

Bakan ÖZHASEKİ’nin, gördükleri karşısında hayret ettiği bile söylenmişti.

Şimdi, o çarpıklıkların giderilmesi zamanı..

Bakan ÖZHASEKİ’nin, buna hazır olduğuna da işaret ediliyor…

***

CHP KARABÜK BELEDİYE MECLİS ÜYESİ AVUKAT Sayın UYGAR VARLIK “CHP KARABÜK’TE ve ÜLKEDE…”

31 Mart YEREL SEÇİMLERİNİN CHP Karabük bağlamında en büyük kazancı, Avukat Sayın UYGAR VARLIK, Sayın ALPDOĞAN TÜFEKÇİ gibi yepyeni birkaç ismi kazanması oldu.

Geçtiğimiz gün, CHP Belediye Meclis Üyesi Avukat Sayın UYGAR VARLIK ile uzunca bir süre sohbet ettik “CHP HEM KARABÜK ÖZELİNDE, HEM ÜLKE GENELİNDE İKTİDAR OLACAKTIR, BÜTÜN YÜREĞİMLE İNANIYORUM..”

Sayın UYGAR VARLIK, bu görüşlerini inanarak dile getiriyor..

CHP Karabük’te çok inançlı, çok donanımlı, çok üretken bir tabana sahip. Bu tabanın birlik içerisinde olduğunu bir düşünün, öyle olması halinde ne başarılar gelir değil mi, diye soruyor.

Sayın UYGAR VARLIK genç, bilgili, donanımlı, Siyasi geleneği olan bir Aileden geliyor ve CHP Saflarında, kendisini çok önemli mevkilerde göreceğiz galiba.

Hakkıdır da, her Siyasi mevki, makam hakkıdır da..

***

UYGULANAN “SORMA VER..!! “ EKONOMİSİNDEN, ESNAF KESİMİ PERİŞAN OLDU ve ANAYASA MAHKEMESİ.

Siyasi İrade “SORMA VER..” anlayışı içerisinde hareket ediyor ve önce ARAÇLARIN VERGİSİ bir kez daha istedi ve aldı.

Şimdi de, ESNAFLARA GERİYE DÖNÜK FAİZ UYGULAMASI BAŞLIYOR..

Bir esnaf, bir yıl önce kredi almış..

Faiz artırımına, bir yıl öncesinden başlatılıyor..

Yani ödenmiş bölümlere de, faiz uygulamasına geçiliyor..

Tüm Ülkede ESNAF KREDİ KEFALET KOOPERATİFLERİNDEN kredi kullanmış veya kullanmayı düşünen esnaf, adeta ateş püskürüyor, kan ağlıyor..

Bu arada, ANAYASA MAHKEMESİ’NE GİDİLECEK GALİBA..

Uygulamanın geriye dönük olmasına itiraz için, ANAYASA MAHKEMESİ’NE gidileceği yönünde bilgiler gelmeye başladı. Geriye dönük uygulama olur mu, akıl alacak gibi değil.

TÜRKİYE ESNAF / SANATKARLAR ODASI GENEL MERKEZİ’NİN henüz ciddi bir açıklaması, çıkışı gelmedi bu duruma. Sayın PENDEVİ PALANDÖKEN, neden sessiz bilmek hayli zor..!!

Herhalde sağlık, sıhhat ve afiyettedir Sayın PENDEVİ PALANDÖKEN..

Uygulanan bu duruma, ne der acaba..?

***

YENİCE BELEDİYE BAŞKANI Sayın SERTAŞ KARAKAŞ; BİRLİK, DOSTLUK, KARDEŞLİK İÇİNDE YENİCEMİZE HİZMET

Geçtiğimiz hafta içinde AK Partililerle birlikte Büromuzu ziyaret eden Yenice Belediye Başkanı Sayın SERTAŞ KARAKAŞ, temel hedeflerinin, tek hedeflerinin Yenice İlçesine hizmet olduğuna işaret ediyor.

Sayın SERTAŞ KARAKAŞ, Yenice’de çok ciddi bir, birlik, dostluk, kardeşlik havası yakalandığına dikkat çekerek “BU HAVAYI BOZMAK, BİR ÇEKİŞME HAVASI YARATMAK İSTEYENLER OLABİLİR..” dedi..

Küçük bir grubun bu yola gidebileceğini söyleyen Sayın SERTAŞ KARAKAŞ, “ANCAK YENİCE SAKİNLERİ BU TÜR TAVIRLARA, BÖYLE DAVRANIŞLARA KESİNLİKLE PRİM VERMEZ…! Gibi tespitlerde de bulundu.

Özellikle kendisi üzerine “OYUN OYNAMAK İSTEYENLERİN, KENDİSİNİ BİR KALIBA SOKMAK İSTEYENLERİN, BU NİYETLERİNE YENİCELİLER ŞİDDETLE KARŞI ÇIKARAK, ONLARI KAMU VİCDANINDA MAHKUM EDECEKLERDİR..”

Böyle iddialı sözler ediyor, Sayın SERTAŞ KARAKAŞ..

“Yenice YEREL SEÇİMDE çok büyük bir birlik, dostluk, dayanışma, kardeşlik ortamı yakaladı ve o nedenle İl Genelinde EN YÜKSEK OYU aldı” diyen Sayın KARAKAŞ, şimdi bunun semerelerini görme zamanı görüşünde.

İKTİDARIN, YENİCE’Yİ ÖZEL BİR KONUMA ALDIĞINA işaret ediyor..

Bundan da YENİCE ve YENİCELİ kazanacak diyor..

***

ÜLKENİN BİRÇOK YERİNDE BELEDİYE BAŞKANLIKLARINI CHP KAZANINCA, SİYASETTE NEPOTİZM TARTIŞMASI..

31 Mart Yerel Seçimlerinde, Ülkenin birçok İL BELEDİYE BAŞKANLIĞINI CHP’Lİ adaylar kazandı. Özellikle hiç ama hiç umulmayan yerlerde, CHP Yerel Seçimlerden başarılı çıktı..

Siz bakmayın, KARABÜK’TE YAŞANANLARA..!!

CHP BELEDİYELERİ göreve başladılar ve ardından da NEPOTİZM TARTIŞMALARI başladı. Yani hısım / akraba kayırmacılığı tartışmaları başladı.

Bazı Belediye Başkanları çok iyi yetişmiş. üst düzey öğrenimi olan, güvenebileceği HISIM / AKRABA ve YAKINLARINI Belediyelerde istihdam edince, özellikle AK Parti kanadından sesler yükseldi..

Oysa ki, CHP Genel Başkanı Sayın ÖZGÜR ÖZEL bu konuda TÜM BELEDİYE BAŞKANLARINI uyardı ve liyakati bilgi becerisi ne olursa olsun HISIM / AKBANIZI sakın işe almayın talimatı verdi..

SİYASETTE NEPOTİZM, Ülkemizin yabancı olmadığı bir konu aslında..

ŞÖYLE ETRAFINIZA BİR BAKIN, BAKALIM..

SİYASETÇİ yakını / hısımı/ akrabası KARABÜK’TE KİMLER VAR..?

Ve bu insanlar, Karabük’te yıllardır SİYASETEN HİÇ KONU EDİLDİ Mİ..?

CHP Belediyelerinde birkaç olay, nasıl da eleştiriliyor değil mi..

***

KARABÜK’ÜN CADDE ve SOKAKLARINDA BULUNAN ; “RÖGAR KAPAKLARI…” NEDEN SIFIR YAPILMAZ ACABA.

Karabük’ün Cadde ve Sokaklarının altında bulunan kanalizasyon, atık su, elektrik kabloları, telefon kabloları ve benzeri enstrümanların geçtiği belirli yerler de RÖGAR KAPAKLARI vardır.

O RÖGAR KAPAKLARI AÇILARAK, ARIZA FALAN TAMİR EDİLİR..

Karabük’ün Cadde ve Sokaklarında bulunan rögar kapakları, genellikle asfaltın 5-6 santim altına konulur ve aracınızla giderken KÜT / KÜT o çukurlara girer çıkarsınız..

Sanki, bir irade ARAÇLARIN ÖN TAKIM TAMİRCİLERİ ile anlaşmış ve rögar kapaklarını buna göre yerleştirmiş sanırsınız..!!

Bu rögar kapaklarını ASFALTA SIFIR veya SIFIRA ÇOK YAKIN YAPMAK çok mu zordur, teknik olarak böyle bir imalat çok mu güçtür anlamak mümkün değil..

Sonuçta,  HEDER OLAN MİLLİ SERVET elbet ki..!!

Asfalt üzerine RÖGAR KAPAĞI İMALATI YAPACAK birim, sıfır yapamaz mı..

***

KARABÜK BELEDİYE BÜTÇESİ İÇİN YAPILAN AÇIKLAMAYA, Sayın RAFET VERGİLİ DETAYLI BİLGİ VERECEK VEEE…

Karabük Belediye Başkanı Sayın ÖZKAN ÇETİNKAYA’nın açıkladığı Belediye Bütçesi hakkında, önceki Başkan Sayın Rafet VERGİLİ detaylı bir açıklama ile cevap verecek.

Yurt dışından geçtiğimiz gün dönen Sayın RAFET VERGİLİ, konuya ilişkin olarak “KARABÜK BELEDİYE BÜTÇESİ HAKKINDA ÇOK ABARTILI BİLGİLER VERİLMİŞ. BUNLARI TEK / TEK AÇIKLAYACAĞIM..” diyor.

Sayın RAFET VERGİLİ, son dönem Belediye Meclisi’nde AK Partili Üyelerin çoğunlukta olduğuna dikkat çekerek “YAPILAN AÇIKLAMA, BİR ANLAMDA ONLARA DA HAKSIZLIK OLMUŞ..” iddiasını dile getiriyor..

Karabük Belediyesi’nin, bugünkü ödemeler dengesinin “İŞÇİ İKRAMİYELERİNİN ÖDENMEYECEĞİ KADAR KÖTÜ OLMADIĞINI, BELEDİYE ÇALIŞANI HERKES BİLİYOR. BENİM DÖNEMİMDE HİÇBİR ÖDEME BİRGÜN GECİKMEMİŞTİR. NE OLDU DA, İŞÇİ İKRAMİYELERİ GECİKTİRİLİYOR..” bilgilerini de veriyor..

Önümüzdeki günlerde detaylı bir açıklama yapacağını söyleyen Sayın RAFET VERGİLİ, Bütçe noktasında abartılı açıklamaların “BİR BAŞKA NİYETE ZEMİN HAZIRLAMAK İÇİN YAPILIYOR OLMASINDA KUŞKULUYUM…” şeklinde de ifadeler kullanıyor..

Karabük Belediyesi’nin, toplam borçlarına karşılık aylık 7 milyon lira civarında bir ödeme yapması gerektiğinin de altını çizen Sayın RAFET VERGİLİ, bu rakamın çok küçük bir rakam olduğunu ve Karabük Belediyesi için ciddiye alınabilecek bir rakam olmadığını iddia etti.

Sayın VERGİLİ, önümüzdeki günlerde geniş bir açıklama yapacak.

Yazarın Son Yazıları
27.03.2024
28.05.2024
30.03.2024
21.04.2024
19.03.2024
25.04.2024
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.