CENK GEDİKOĞLU İLE SİYASET RENKLENDİ

Yayınlama: 02.02.2024
A+
A-

31 Mart Yerel seçimlerine aylar kala Karabük’te siyasi çalışmalar hızlandı. Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) İl Başkanlığı’na Cenk Gedikoğlu’nun getirilmesinin ardından, siyaset adeta başka bir boyuta taşındı.

Karabük MHP’de İl Başkanlığına getirilen Cenk Gedikoğlu, Karabük’te siyaseti renklendirdi. Dur durak bilmeden yürüttüğü çalışmalarla, Karabük’ün özlediği siyasi anlayışı getirdi. Partili partisiz toplumun tüm kesimini kucaklayan bir anlayışla gece gündüz vatandaşlara ziyaretlerde bulunan Gedikoğlu, bir anda Karabük siyasetinin ve Karabüklülerin adından sıkça bahsettiği bir isim haline geldi. Gedikoğlu, yaptığı samimi ziyaretlerde, vatandaşların da teveccühünü kazanıyor.

31 Mart seçimleri öncesi üstlendiği görevi layıkıyla yerine getiren MHP İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, seçimler öncesi Karabük Belediye Başkanı ve MHP Karabük Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili’nin de büyük destekçisi oluyor. Parti olarak yaptığı organizasyonlarla, tabana inerek siyasi anlamda partisine ve adayına destek alıyor. İlk olarak partisinin eski neferlerini ve küskünlerini ziyaret eden Gedikoğlu, birlik ve beraberliği sağlamaya ve güçlendirmeye çalıştı. Gedikoğlu, bunda da başarılı oldu gözüküyor. Samimi, dürüst ve güler yüzüyle gerçekleştirdiği ziyaretlerden olumlu izlenimlerle dönüyor.

31 Mart Yerel seçimlerine aylar kala Karabük’te siyasi çalışmalar hızlandı. Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) İl Başkanlığı’na Cenk Gedikoğlu’nun getirilmesinin ardından, siyaset adeta başka bir boyuta taşındı.

Cenk Gedikoğlu, siyasette geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Bir sonraki milletvekili seçimlerinde kendisini Karabük adayı, hatta Karabük Milletvekili olarak görürsek şaşırmayın derim.

Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntıların yükünü azaltmak ve özellikle emekli vatandaşlara destek olmak amacıyla, Karabük Belediyesi’nce geçici bir süre de olsa emeklilere su ve toplu ulaşım ücretsiz yapıldı. Bu öneri Karabük Belediye Meclisinde Ak Partili meclis üyelerinin de desteğiyle kabul edilerek uygulamaya geçirildi.

Her ne kadar bu emeklilere yapılan bir destek gibi görünse de, siyasi anlamda yerel seçimler öncesi MHP ve adayı Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye puan kazandırır mı? Vergili, tabiri caizse bir taşla iki kuş vurabilecek mi? Nüfusunun ve seçmen kitlesinin büyük bir bölümünü emeklilerin oluşturduğu Karabük’te, yapılan bu hamle Vergili’ye puan kazandırır mı? Üç dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Rafet Vergili, kaybettiği ivmeyi buradan tersine çevirmeyi başarabilecek mi? Tüm bu soruların cevabı, 31 Mart akşamı netlik kazanacaktır.

Mevcut Başkan Vergili’nin diğer bir avantajı da, rakipleri olan siyasi partilerin adayları. Son seçimin çok az bir farkla kazanıldığı düşünülürse, bunun ne anlama geldiği az çok anlaşılacaktır.

Başkan Vergili, önceki seçimlerinde sol kesimden yani CHP kanadından da büyük bir destek almıştı. CHP’nin bu seçimde kendi içinde kaynıyor olması, özellikle aday adaylığı dönemi ve adayın belirlenmesi sürecinde yaşananlar Rafet Vergili’ye büyük avantaj kazandırdı.

Vergili’ye burada en büyük rakip, Ak Parti adayı Özkan Çetinkaya olacaktır. Çetinkaya, Partinin içinden gelen biri olarak genç ve dinamik yapısıyla hızlı bir çıkış yaptı. Partililerin de büyük desteğini alıyor. Özellikle gençler adeta etrafında kenetlenmiş gözüküyor.

Diğer taraftan geçtiğimiz genel seçimlerde ülke genelinde ve Karabük’te oylarını oldukça artıran Yeniden Refah Partisi ve Karabük Belediye Başkan Adayı İsmail Özer’i de dikkate almak gerekir. Zira, diğer partilerin küskünlerinin ve kararsızların oyu burada toplanabilir. İsmail Özer de Karabük’te sevilen isimlerden biri. O da genç ve dinamik yapısıyla seçimlere renk katıyor.   

Herkesin ortak görüşü 31 Mart Yerel Seçimleri, siyasiler için kolay geçmeyecek. Yani tabiri caizse çantada keklik değil. Sonuçları önceden kestirilemeyen bir seçim olacaktır diyebiliriz.

Yazarın Son Yazıları
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.