KAFAKOL İLİŞKİSİ

Yayınlama: 10.04.2023
A+
A-

Karabük’ü Meclis’te temsil edecek üç milletvekilinin partilerince isimleri ve sıralamaları belli oldu. 14 Mayıs akşamı bunların kimler olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Adaylar açıklandığında en büyük sürprizi bana göre İYİ Partililer yaşadı.

Neden mi?

Hiç tahmin edemedikleri,

İlk sırayı alabileceğini akıllarından bile geçirmedikleri,

Hiç şans vermedikleri,

Hiç beklemedikleri,

Belki çok az sayıda partilinin bildiği, tanıdığı 

Bir isim birinci sıradan aday gösterildi de;

onun için.

İlk sırada, partiye gönül vermiş, partinin bir adım daha ileriye nasıl taşınabileceği mücadelesinde gecesini gündüzüne katmış, tabanda karşılığı olan İsmail Yalav veya Yalçın Kılınç ismi beklenirken böyle bir ismin açıklanması adeta partililerde şok etkisi yaratmıştır.

Parti Genel Merkezi’ne yakınlığı sayesinde sıralamada birinci yazılan Kübra Dursun çok iyi bir eğitim almış kendini dalında çok iyi yetiştirmiş, mütevazi, çalışkan biri olabilir ama bu vasıfları onu girdiği yarışta başarıya götürmeye yetmeyecektir.

Parti Genel Merkezi bu tespitinde çok duygusal ve kafakol ilişkileri çerçevesinde hareket etmiş, Kübra Dursun’a birinci sırayı vermiştir.

Gerek iktidar gerek se muhalefet tarafından bu seçimlerin ne kadar önemli olduğu her defasında dile getirilirken ve bir milletvekilinin kazanılabilmesi neredeyse garantiyken İYİ Parti deyim yerindeyse Karabük’te kendine kurşun sıkmıştır.

Belirlenen bu adayların sonrası hayal kırıklığına uğrayan ve buna büyük tepki gösteren çok sayıda partilinin de istifa edeceği konuşulmaktadır.

İYİ Partinin gerçekleri göz ardı ederek belirlediği bu sıralama kime veya kimlere yarayacaktır?

 Hep birlikte göreceğiz. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.