MESCİER D.Ç’DE %34 ARA ZAM EK PROTOKOLÜ İMZALANDI

MESCİER D.Ç’DE %34 ARA ZAM EK PROTOKOLÜ İMZALANDI
Yayınlama: 03.08.2023
A+
A-

Özçelik İş Sendikası ile Mescier D.Ç arasında imzalanan protokol ile, 600 işçiye % 34 oranında ara zam yapılarak maaşlara iyileştirme yapıldı.

Mescier D.Ç çalışanlarına sağlanan ücret iyileştirmesi ile ilgili açıklamada bulunan Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz; “Yaşanan yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı toplumun her kesiminde kendini en ağır şekilde gösteriyor. Maalesef ülkemiz bir darboğazdan geçiyor. Çalışanları hayat pahalılığının altında ezdirmemek için şartların elverdiği ölçüde üyelerimizi korumaya çalışıyoruz. Bugün de Mescier D.Ç. Sahiplerinden Sayın Mehmet Mescier ile yaptığımız görüşmeleri sonuçlandırdık. Sayın Mescier’in sağduyulu davranışı ile buradaki üyelerimizin ücretlerinde de asgari ücret artışı oranında %34 iyileştirme yapılmıştır. Sayın Mehmet Mescier’e teşekkür ederken, çalışanlara da hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum.

Bölgede yetkili olduğumuz birçok Demir Çelik şirketlerinden %34’lük bir ara iyileştirme almaya devam ederken, önümüzdeki günlerde de Kardemir A.Ş. Yönetimi tarafından da aynı yöndeki talebimizin olumlu sonuçlanmasını umut ediyoruz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.