VAKIF KATILIM BANKASI KARABÜK ŞUBESİ HİZMETE GİRDİ

VAKIF KATILIM BANKASI KARABÜK ŞUBESİ HİZMETE GİRDİ
Yayınlama: 22.11.2023
A+
A-

Vakıf Katılım Bankası Karabük Şubesi, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Açılış törenine; Vali Mustafa Yavuz’un yanı sıra, Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü Mehmet Ali Alben, Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Tunç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Çapraz, Kurum Müdürleri,  AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, İş İnsanları, Sektör Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Mustafa Yavuz, bankanın 188.şubesinin Karabük’te açıldığını ifade ederek “Vakıf Katılım ailesine Karabük iline hoş geldiniz diyorum. Karabük ilimiz doğası, turizmi, sanayisi ve ticareti ile “Batı Karadeniz Bölgesi’nin Kalbi” durumunda.

Şehrimiz, Türkiye İhracatçılar Birliği verilerine göre; 2023 yılının ilk 10 ayında 38.sırada olan bir ilimiz. İnşallah Vakıf Katılım Bankamız da bu ticaret hacminin gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Vakıf Katılım Bankası, ecdad yadigârı vakıflarımızın gelirleri ile oluşturulan bir katılım bankası özelliğindedir. Bu bağlamda dünyada katılım bankalarına karşı olan ilginin ve alakanın arttığı da aşikârdır.

Ülkemizde de, Vakıf Katılım Bankası 2016 yılından itibaren şubelerini artırarak, hizmetlerine devam ediyor. Şubemiz, ilimizin ekonomisine, sanayisine ve iş dünyasına katkı sağlayacaktır. Valilik olarak; her zaman iş dünyamızın ve ticaret erbaplarımızın yanındayız. Tekraren; bankamızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Mustafa Yavuz ve beraberindekiler, yapılan duanın ardından Vakıf Katılım Bankası Karabük Şubesi’nin açılış kurdelesini kestiler. Ardından şubeyi gezerek, Vakıf Katılım Bankası personeline çalışmalarında başarılar dilediler.

VAKIF KATILIM:

Vakıf Katılım, yüzyıllardır kültürümüzün önemli bir parçası olarak günümüze gelen ve bugün ana kurucusu Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yaşatılan Vakıf Kültürü’nün önemli bir kurumu olarak faaliyetlerini sürdürmekte. Vakıf Katılım, 24 Şubat 2016 tarihinde Katılım Bankacılığı Faaliyetlerine başlamıştır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.