VALİ FUAT GÜREL’İN 12 MART MESAJI

VALİ FUAT GÜREL’İN 12 MART MESAJI
Yayınlama: 12.03.2023
A+
A-

Karabük Valisi Fuat Gürel, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Mesajında; “İstiklal Marşı’mızın TBMM’de kabulünün 102. yılında milli ve manevi değerlerimizin yılmaz bekçilerini bir kez daha minnet ve şükranla yad ediyorum.” ifadelerine yer veren Vali Gürel, sözlerini şöyle tamamladı; “Şanlı tarihi boyunca İstiklal ve İstikbali uğruna nice büyük zaferleri dünya tarihine adeta nakşetmiş Aziz Milletimizin birlik ve beraberliğinin gücüyle bezenmiş asil duruşunun nişanesi, azminin ve kararlılığının manifestosu İstiklal Marşı’mızın Yüce Meclisimizde kabulünün 102. yılında milli ve manevi değerlerimizin yılmaz bekçilerini bir kez daha minnet ve şükranla yad ediyorum.

Al Bayrağımızın uğruna ölüme koşarcasına giden, ölümü de öldüren düşmana, hiyanete geçit vermeyen Asım şuuruna eren yiğitlere selam olsun.

İstiklal Marşı destanının ilham kaynağı Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Giriştiğimiz büyük işlerde milletimizin yüksek kabiliyet ve yüksek sağduyusu başlıca rehberimiz ve başarı kaynağımız olmuştur” veciz sözlerinin bugün Aziz Milletimizin asil evlatlarının eliyle her alanda gerçeğe dönüştüğünü görmek İstiklal Marşı’mızın her bir satırından aldığımız ilhamın en önemli göstergesidir”

Aziz milletimizin varoluş destanına tercüman olan İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un;

“Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;

Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.”

sözleri ile başlayan dizelerinde hayat bulan bağımsızlık, birlik, dirlik ve beraberliğin gücü ezelden ebede Malazgirt’i, Çanakkale’yi kuşattığı gibi daha dün 15 Temmuz hain darbe girişiminde Milletimizin aynı ruh ve heyecanla neleri başarabileceğini gösterirken, bugün de Ülkemizin yaşadığı deprem sonucunda çocuklarımızın bile sefere gidercesine kumbaralarını kucaklayıp kardeşlerine yardıma koşmalarıyla en anlamlı şekliyle tecelli etmiştir.

Gençlerimizin, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın aynı bilinç, güç ve şuurla bezenmiş olarak yetişiyor olduklarına şahit olmak geleceğe dair en önemli sermayemizdir.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki fedâ?

Şühedâ fışkıracak, toprağı sıksan şühedâ!

Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Böyle bir Vatanın evladı olmanın vermiş olduğu onur ve gurur ile Aziz Milletimizin ortak sesi, nefesi İstiklal Marşı’mızı Gazi Meclisimizde Al Bayrağımızın gölgesinde yüreklerimize nakşettiğimiz günün 102. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, kükremiş sel gibi bendini çiğneyip aşan, yurduma alçakları uğratmamak için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Kahraman Gazilerimize, Şehitlerimizin Aziz Emanetlerine ve Milletimizin asil kahramanları olan her bir ferdine sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.