YAŞAR: SÖYLEMLERİ, SİYASET DIŞINDA İŞÇİ MENFAATLERİ OLMALIYDI

YAŞAR: SÖYLEMLERİ, SİYASET DIŞINDA İŞÇİ MENFAATLERİ OLMALIYDI
Yayınlama: 05.05.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin geçtiğimiz günlerde yaptı açıklamaya tepki gösterdi. Yaşar “Görevi, İşçi haklarını korumak, eşit işe eşit ücret prensibini hayata geçirmek olan bir sendika liderinin söylemleri, siyaset dışında işçi menfaatleri olmalıydı.” dedi.

Yaşar açıklamasına şöyle devam etti: “Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanının açıklamaları bizleri üzmüştür. Zira görevi İşçi haklarını korumak, eşit işe eşit ücret prensibini hayata geçirmek olan bir sendika liderinin söylemleri, siyaset dışında işçi menfaatleri olmalıydı.

Seçim çalışmalarının son hızıyla devam ettiği ve tüm partilerin adaylarıyla başarılı olabilmek için sahada olduğu şu günlerde; Haksızlığın, hukuksuzluğun ve adaletsizliğin; hatta seçim ahlakına yakışmayan uygulamaların bir örneği de  maalesef Özçelik İş Sendikası Genel Başkanının açıklamalarında tavan yaptığına şahit olduk.

Ancak bu açıklamaları partimiz adına yadırgadığımızı da belirtmek isterim.

Şöyle ki AKP Genel Başkanı çıkıyor tamamı halka açık, borsada işlem gören bir şirkete KARDEMİR A.Ş’ye yandaş TV.’lere çıkıp seçim meydanlarında 600 işçi alacağız diye hukuka ve adalete uymayan açıklama yapıyor. Kardemir babalarının çiftliği ya! Bizler elbette işçi alımına karşı değiliz ama haktan, hukuktan ve adaletten yanayız.

Bunun akabinde Özçelik İŞ Sendikası Genel Başkanı Yunus DEĞİRMENCİ, AKP Milletvekillerini ve adaylarını arkasına alıp Kardemir’e güya alınacak 600 işçi için Cumhurbaşkanı’nın müjde verdiğini ve yönetime teşekkür ettiğini açıklıyor. Destek amaçlı; Güya İstikrarın devam etmesi, Terörün belini kıran nasıl kırılmaysa , (22 yıldır hala devam eden ve her seçim döneminde hortlayan ve şehit cenazelerini bile malzeme yapmaya çekinmeyen) bir zihniyete teşekkür edebiliyor.

Ancak kolunda büyük bir üye çoğunluğuna sahip, içinde her türlü siyasi görüşü barındıran bir sendikal kuruluş liderinin, açıklamalarının altında kalıp; 14 Mayıs’ta sonra nasıl söylemlerde bulunacağını merak etmiyor değiliz. Umarız siyasetten çok işçi kardeşlerimizin yanında olur.

Zira; Geliyoruz. Tüm emekçi kardeşlerimize söz, her şey çok güzel olacak.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.